Co zyskamy na odroczeniu płatności VAT?

Co zyskamy na odroczeniu płatności VAT?

Coraz więcej przedsiębiorców korzysta z możliwości odroczenia płatności VAT. Czym jest to spowodowane? Co daje odroczenie płatności VAT, że tak wielu przedsiębiorców z niego korzysta? Sprawdzamy!

 

Czym jest odroczony VAT https://rusak.pl/odroczony-vat?

 

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od określenia, czym jest odroczony VAT. Co skrywa się pod jego nazwą? Odroczony VAT to bezgotówkowa forma rozliczenia należnego podatku z tytułu importu, która daje możliwość odroczenia płatności i rozliczenia się dopiero w kolejnej deklaracji podatkowej. Importer może skorzystać z odroczenia płatności podatku VAT-7 oraz podatku VAT-7D.

 

Jakie korzyści daje odroczony VAT?

 

Przede wszystkim importer może rozliczyć podatek VAT w deklaracji podatkowej i może to zrobić w formie bezgotówkowej. Nie bez znaczenia pozostaje również to, że środki, którymi trzeba by było pokryć podatek VAT, zostają, dzięki czemu można obracać większym kapitałem. To jednak nie wszystko, ponieważ brak płatności oznacza, że również unikniemy kłopotów finansowych, gdy nie mamy odpowiedniej ilości środków na pokrycie podatku VAT.