Rodzaje wzierników ginekologicznych

Rodzaje wzierników ginekologicznych

Wzierniki ginekologiczne oraz ich rozmiary.

Kobiety bardzo obawiają się wzierników ginekologicznych. Ogólnie badania ginekologiczne nie należą do najprzyjemniejszych. Są to jednak mity. Gdy mamy delikatnego ginekologa, to nie ma co się obawiać.

Co powinniśmy wiedzieć o wziernikach ginekologicznych?

Jeśli chodzi o wzierniki ginekologiczne https://lines.com.pl/produkt/wziernik-ginekologiczny-z-centralnym-zamkiem/ i ich rozmiary, to są one zależne od wieku, masy oraz wielkości kobiety. Bardzo ważna jest także wielkość pochwy, przedsionka, a do tego obecność błony dziewiczej. Oceny dokonuje tutaj oczywiście ginekologii. Do każdej swojej pacjentki podchodzi w sposób indywidualny. Wzierniki ginekologiczne są dostępne w takich rozmiarach jak XXS, XS, S, M oraz L. Różnią się one bezpośrednio szerokością łyżki. Aby móc rozróżnić wielkości są one oznaczone różnymi kolorami.

Istnieje kilka rodzajów wzierników ginekologicznych. Chodzi o wzierniki dwuskrzydłowe, łyżkowe oraz rurkowe. Wziernik ginekologiczny to narzędzie, które służy do stosowania w gabinecie podczas lekarskiego badania. Nie zaleca się tutaj wykonywania własnoręcznego badania. Gdy boimy się bólu, to możemy zakupić sobie wziernik jednorazowy w aptece w rozmiarze najmniejszym. W ten sposób przekonamy się, że badanie to nie jest wcale takie straszne. Dopochwowym wziernikiem nie bada się kobiet, które są dziewicami. Można w ten sposób uszkodzić błonę dziewiczą.

To badanie naprawdę nie boli. Nie musimy się tego obawiać. Pierwszy raz jest najgorszy bo boimy się czegoś co jest nam nieznane. Później nie będziemy już zestresowane.