Smycz amortyzująca – dlaczego warto ją wybrać?

Smycz amortyzująca – dlaczego warto ją wybrać?

W rekreacji oraz w turystyce nie ma szczególnych zasad pod preferencjami własnymi oraz także predyspozycjami psa. jednak w dogtrekkingu klienci zazwyczaj wybierają długość zbliżoną do dwóch metrów. Jest to uzależnione w dużej mierze od samej wielkości psa.


Jakie smycze wybrać?

Otóż, smycz amortyzująca https://www.dogcessories.pl/idealeash przeznaczona dla mniejszych psów powinna być nieco krótsza. Chodzi o to, aby podczas biegania oraz wędrówek nie zrobił się jakiś zbędny luz, a smycz nie obcierała się o ziemię. Dla psów większych klienci potrafią brać smycze amortyzujące dłuższe. Mogą to być smycze amortyzujące nawet do trzech metrów.


Przy wyborze długości sugerujmy się temperamentem psa podczas wędrówek, a więc jego tendencji do ciągnięcia oraz także utrzymywania smyczy napiętej. Sportowe smycze służyć mają głównie do aktywności, więc pies powinien mieć dużo więcej swobody niż na spacerze wokół domu. Producenci tworzą smycze dostosowane do wagi psa w następujących przedziałach: do 9 kilogramów, do 13 kilogramów oraz do 45 kilogramów.