Wyjazd na narty - ubezpieczenie

Wyjazd na narty - ubezpieczenie

Ubezpieczenie na narty – co powinno obejmować?

Pomimo, że dopiero się zaczęło lato wiele osób zaczyna już planować zimowy wyjazd na narty. Jeśli zamierzamy się wybrać na narty zagranicę, to powinniśmy obowiązkowo wykupić stosowne ubezpieczenie. Przekonajmy się co powinno ono zawierać.

Przede wszystkim koszty leczenia, NNW oraz OC

Ubezpieczenie na narty https://colonnade.pl/aktualnosci/ubezpieczenie-na-narty-ubezpiecz-sie-i-baw powinno zawierać przynajmniej kilka elementów. Pierwsze z nich są wręcz obowiązkowe. Ubezpieczenie na narty to przede wszystkim koszty leczenia. Dzięki temu uzyskujemy bezgotówkową pomoc medyczną będąc za granicą. Ta część ubezpieczenia na narty nie tylko obejmuje konsultacje ze stosownym lekarze, ale także zakup leków, transport medyczny do naszego kraju oraz hospitalizację. Zalecana wysokość minimalna to czterdzieści tysięcy euro.

W ubezpieczeniu na narty nie może zabraknąć NNW. Ten element pozwoli nam na otrzymanie świadczeń w przypadku gdy doznaliśmy trwałego uszczerbku na zdrowiu i będzie nas czekała długa rehabilitacja. OC z kolei kojarzy się nam głównie z ubezpieczeniem samochodowym. Okazuje się, że jest elementem składowym ubezpieczenia na narty. Jeśli podczas jazdy na nartach wyrządzimy drugiej osobie krzywdę, to ewentualne roszczenia zostaną pokryte przez ubezpieczyciela. Na sam koniec warto dodać, że ubezpieczenie na narty to także ubezpieczenie od sportów podwyższonego ryzyka. Przydaje się w sytuacji, gdy zechcemy poczuć troszkę adrenaliny i uprawiamy ekstremalne sporty.

Bez ubezpieczenia nie wyjeżdżajmy na narty. Naprawdę może to być ryzykowne i z naszej strony nieodpowiedzialne.